Красиво уйти Красиво піти (Going in Style)

oKino:
/10
из 10
Смотреть трейлер
Режиссёр:
Сценарист:
Оператор: Родни Чартерс
Композитор:
Премьера в мире:
Премьера в Украине: 6 апреля 2017
Рейтинг MPAA: PG-13
Сюжет

Устав от монотонной и скучной жизни, трое уже не молодых друзей Джо, Эл и Вилли решают немного разнообразить досуг, а именно, ни мало ни много, ограбить банк. Благополучно завершив преступление, старички пополняют свой кошелек на 35 тысяч долларов. Но «развлечение» не проходит бесследно для Вилли — из-за нервного срыва и переживаний в этот же вечер он умирает. Эл и Джо отдают большую часть награбленных денег семье покойного друга, а на оставшуюся часть отправляются в Лас-Вегас, чтобы поиграть в казино и как-то заглушить боль утраты…

Трейлер (украинский дублированный)
Кадры
Рецензии

Не буди куняючих пенсіонерів


Це може мати непередбачувані наслідки, передусім для тих, хто розбудив, та ще так грубо, як це зробили із дідусями у фільмі Зака Брафф «Красиво піти».
Прокидалися вони хто швидко, а хто не дуже, але варто їм було розібратися що до чого, що зазіхнули фактично на найсвятіше - пенсійні виплати, зароблені чесною багаторічною працею (тут без жодної іронії), то банк, який зважився на такий фокус, вже мав замислитися про додаткову сигналізацію. Почало готуватися одне з найкумедніших, найзворушливіших і навіть найсентиментальніших пограбувань в історії кіно.
Сценарій Тед Мелфі та Едварда Кеннона не буяє якимись принципово новими ідеями в жанрі кримінально-пенсіонерської комедії зі вкрапленнями мелодрами, але дещо авторам скрипту вдався цікаво обіграти. Зокрема, в картині добре показано, якими насправді простими можуть бути методи конспірації та створення алібі, що до того видавалися неабияк складними. Старий як світ прийом у детективному кіно, але у Браффа це зроблено з відмінним гумором, що знімає напругу і надає ситуаціям комічного забарвлення. Незвично, певна річ, для шанувальників класичних кінодетективів, але у комедії, якою за статусом є «Піти красиво», - саме враз.
Також у двері не те що стукає, а ломиться зовсім інша розв’язка, проте сценаристи змогли здивувати і тут, щоправда перед цим подражнивши глядача витонченими натяками на геть інший фінал.
Але у першу та головну чергу фільм зробив не сценарій, а неповторне тріо в особі Моргана Фрімана, Майкла Кейна й Алана Аркіна. Вже тільки побачивши їх разом у кадрі, вже отримуєш потужний позитивний заряд і налаштовуєшся на щось неймовірне, а коли вони ще починають говорити і діяти, ти відразу розумієш, що не всі «Оскарів» роздають просто так - статуетки мають всі троє, а Кейн аж дві.
Актори майстерно грають у картині як низку відмінно поставлених комедійних ситуації, так і сентиментальні лінії, які простенько, але ретельно прописали і Моргану, і Майклу, й Алану. Дуже великою перевагою стало і те, що вся трійця блискуче володіє іронією і вміло скеровує її як одне на одного та оточуючих, так і на самих себе. Кейн і Фріман побудували на цьому не одного незабутнього персонажа, а ось іронію в Аркіна побачив вперше. «Красиво піти» став четвертим фільмом за участю Алана, який я переглянув: в «Операції «Арго» і «Гранд реванші» його герої мали дещо інші завдання, а у слабенькому, на мій погляд, «Хочу як ти» його персонаж, чесно сказати, майже не запам'ятався.
До того ж Кейн і Фріман встигли обкатати взаємодію у двох «Ілюзіях обману», де знімалися разом. Однак й Аркін анітрохи не випадає із загального ансамблю і виглядає дуже органічно. Талант, харизма і неймовірна чарівність цього тріо сягнули такого рівня, що здається, пропиши їм сценарій, за яким вони просто просидять години дві, просторікуючи у кріслах біля каміну, вони перетворять це на видовище, гідне «Оскара»! Причому з легкістю зіграють і комедію, і драму, і трагедію. У будь-якому разі побачити цих трьох разом ще в якомусь фільмі - тепер одне з моїх найбільших бажань.
Заради справедливості у стрічці, крім Кейна, Фрімана й Аркіна, є кілька інших акторських «бонусів», головним з яких слід назвати невелику, але яскраву роль Крістофера Ллойда, трилогія якого «Назад у майбутнє» - назавжди серед моїх улюблених. Цікавих персонажів заграли також у «Красиво піти» Енн-Маргрет, Метт Діллон і, звісно, юна і чарівна Джої Кінг.
Картина Зака Браффа стала черговим підтвердженням того, що навіть простий і начебто вже простий та знайомий кримінально-комедійний сюжет може влучити в «десятку», якщо додати у сценарій кілька цікавих думок, а у фільм - трьох оскарівських лауреатів.

Написать рецензию
Чтобы написать рецензию необходимо Авторизоваться
Отзывы (0)
Чтобы оставить отзыв необходимо войти на сайт.
Похожие фильмы