Пираты Карибского моря: Мертвецы не рассказывают сказки (Пираты Карибского моря: Месть Салазара) Пірати Карибського моря: Помста Салазара (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) (Вышел в 2017)

oKino:
0
из 10

Ко всем постерам →

Жанр: боевик, комедии, приключения, фэнтези
В главных ролях:
Кая Скоделарио
Джонни Депп
Хавьер Бардем
Орландо Блум
Джеффри Раш
Брентон Туэйтс
Голшифте Фарахани
Стивен Грэм
Дэвид Уэнэм
Джессика Грин
Все актёры →
Режиссёр: Хоаким Роннинг, Эспен Сандберг
Продюсер: Джерри Брукхаймер, Джозеф М. Карачиоло мл.
Сценарист: Джефф Натансон, Терри Россио
Оператор: Пол Кэмерон
Композитор: Джеф Дзанелли
Премьера в мире:
Премьера в Украине: 2 июля 2020
Подборки: Фильмы про лодки, Фильмы про корабли, Фильмы про море, Фильмы про приключения, Фильмы про пиратов

Сюжет

Ветер Фортуны больше не благоволит капитану Джеку Воробью на его разбойном пути, но вскоре появляются проблемы куда серьезнее. Угрозой становятся жуткие призрачные пираты, ведомые давним неприятелем – капитаном Салазаром. Сбежав из Дьявольского треугольника, Салазар и его помощники начали охоту на всех пиратов мира, в том числе и на Воробья. Джеку необходимо отыскать трезубец Посейдона – артефакт, с помощью которого можно взять под контроль моря и предотвратить беду.

Трейлер

Кадры

Ко всем кадрам →

Рецензии

Михаил-спб
8 октября, 2017

Джек Спарроу та компанія: перезавантаження

Картина «Пірати Карибського моря: Помста Салазара», довірена режисерському дуету Гоакіма Роннінга й Еспена Сандберга, мала стати своєрідним перезавантаженням: на старожилів нам належало подивитися з іншого боку, а водночас - познайомитися з наступним піратським поколінням, яке, вочевидь, відтепер гратиме головну скрипку.
Маю сказати, перезавантаження вдалося і передусім - стосовно героя, через якого я, власне, дивився і далі дивлюся «Піратів ....», - Гектора Барбосси. Несподівано, чи не так? Блискуча гра одного з моїх улюбленців - Джеффрі Раша перетворила Барбоссу на персонажа харизматичнішого і такого, що більше запам'ятовується, ніж Джек Спарроу, попри те, скільки часу перший і другий перебували в кадрі. Раш від початку грав піратського капітана талановито, але в «... На дивних берегах» перевершив самого себе - тоді мені здавалося, що вище Джеффрі з Барбоссою стрибати вже нікуди, але вийшла «Помста Салазара», і свою думку довелося переглянути. Можливо, Раш тут і не такий ефектний, як у четвертому фільмі, проте значно яскравіше, аніж раніше, задіяв свій талант драматичного актора, завдяки чому сюжетна лінія Гектора за глибиною і драматизмом вийшла на один рівень з історією Вілла Тернера. І так само, як вона, органічно виглядає у напівлегкій «ваговій» категорії іронічно-пригодницької франшизи, не втрачаючи, однак, і в шармі, якого їй надавав гумор Барбоси. Як приклад - його діалог із чаклункою в «Помсті Салазара», а це далеко не єдина така сцена з Рашем у п'ятій картині. Не знаю, чи повернеться Барбосса наступної серії і якщо так, то як саме, але в разі його відсутності шості «Пірати ...» стануть для мене тестом, чи можливий піратський цикл без Джеффрі.
Втім, Джек Спарроу у «Помсті Салазара» теж приємно здивував. По-перше, над його сюжетною лінією непогано попрацювали сценаристи і режисери, приділивши належну увагу його «фішкам», - виразній міміці, якою завжди вирізнявся піратський капітан, а також його іронії, гумору і просто чарівному цинізму. Все це, як і раніше на місці, завжди вчасно має місце і раз у раз працює. Знову-таки, як і в випадку з Барбоссою, досить навести як приклад один лише епізод - блискучий діалог Спарроу зі своїм дядьком. Крім того, лінії Джека теж вирішили додати серйозності, і флеш-бек в його юність тут став ідеальним сюжетним ходом, грамотно продуманим і розташованим у належному місці в належний час. Плюс знайшли дуже схожого актора - Ентоні Де Ла Торре і справді нагадує молодого Деппа, та й гримери неабияк попрацювали. Тож Спарроу - бадьорий, свіжий, легкий і безвідповідальний, як і завжди, дивитися і слухати його - все таке ж велике задоволення. Говорив раніше і знову повторю, що найкращі ролі Депп зіграв і, певен, ще зіграє зовсім не в «Піратах Карибського моря». Але це аж ніяк не означає, що за всіх своїх примх і викрутасів Джонні не викладається в цій франшизі на повну, демонструючи якщо не все, на що здатен як актор, то дуже багато. Тому потенціал цього персонажа ще не вичерпано, і він ще знайде, чим здивувати глядача.
Виправдовує очікування у п'ятому фільмі і родина Тернерів, лінію яких опрацьовано теж як належить й органічно вписано в загальний сюжет. Звичайно ж й Орландо Блума, і тим більше Кіри Найтлі хотілося б у «Помсті Салазара» якомога більше, але цикл перезавантажується, і вже доводиться ділити екранний час з новими персонажами. Хоча, думаю, Вїллу й Ізабеллі теж знайдуть місце в наступних «Піратах ...», нехай вже й не на першому плані.
Закінчуючи зі старими знайомцями, не можу не віддати належне Кевіну МакНеллі. Його Гібсс з фільму у фільм перебуває у затінку головних персонажів, виходячи на світло лише в кількох епізодах і як правило ненадовго, проте за кожної своєї появи він такий яскравий і виразний, що уявити без нього «Піратів ...» так само складно, як без Джека Спарроу та Барбосси.
Ну а тепер про «зміну джурівської варти». Наступником кого стане герой Брентона Туейтса, однозначно вказувало власне прізвище героя. Чию естафету прийме Кая Скоделаріо, теж, у принципі можна було передбачити, проте походження її героїні стане для глядача великою і головною несподіванкою у фільмі. Зіграли Брентон і Кая приблизно на одному непоганому рівні, хоча особисто мені трохи цікавішою і характернішою видалася Скоделаріо. Цікаво подивитися, яке продовження отримають історії Генрі та Карини.
З нових фігур в картині треба, звісно, виокремити і Хав'єра Бардема, якому довелося грати головного лиходія, і він впорався із цим на «відмінно». Насамперед цього лиходія, порівняно з усіма своїми попередниками в «карибській» епопеї, прописано сценарієм як більш цілісного персонажа, а найголовніше - зі зрозумілими мотивами. Завжди зрозуміло, чому він чинить так, а не інакше. Крім того, сам Бардем не останній актор, тому з харизмою і виразністю у його капітана Салазара теж усе гаразд.
Однак хто мене насправді здивував, так це Девід Венем. Після «Володаря перснів» Девіда довелося побачити у «спартанській» дилогії, «Австралії», «Джонні Д.» (де він теж перетнувся з Джонні Деппом), «Іванні: жінці на Папському престолі» і «Леві», де, до слова, з його персонажем вчинили геть по-варварському, перетворивши фактично на меблі. Однак жоден з його героїв в цих фільмах не перевершив Фараміра. У будь-якому разі, починаючи із «ВП» і далі в усіх вищеперерахованих мною картинах персонажі Венема незмінно грали на драматичному полі. У п'ятих «Піратах…» відбулася різка зміна амплуа: персонаж Девіда перемістився у відверто комічну площину. Контраст вийшов сильним і вражаючим: замість мудрого, розважливого і чуйного сина Намісника Гондору ми побачили тупуватого солдафона, фанатично відданого Британській Короні. Не знаю, кого як, а мене цей герой зовсім ошелешив і водночас відправив у повний захват! У «Піратах ...» цей персонаж – беззастережно другого плану, але запам'ятовується чи не найбільше за головних. Чекаю від Венема таких самих яскравих несподіваних ролей і надалі!
Підбиваючи підсумки, скажу, що «Помста Салазара» цілком очевидно дала франшизі нове дихання порівняно із бляклою четвертою частиною - «На дивних берегах». Сазі є куди розвиватися в сюжетному плані: в ній закладено ще не одну потенційно цікаву і захоплюючу історію, яку треба лише приготувати як слід і подати. Тож прощатися із Джеком Спарроу і компанією ще зарано.