Логан (Логан: Росомаха) Лоґан: Росомаха (Logan)

oKino:
/10
из 10
Смотреть трейлер
Сюжет
Логан сильно постарел. Прожив в этом мире почти целое столетие, он, тем не менее, сохранил свою силу и мощь, которые понадобятся ему в сражении со старым врагом ради спасения близких.
Трейлер №2 (украинский дублированный)
Кадры
Рецензии

Втомлений Росомаха


Джеймсу Менголду не було потреби завойовувати мої додаткові симпатії. Лишень чудовий «Потяг на Юму» забезпечував Джеймсові мою любов міцно і назавжди. Потім були «Лицар дня» - слабший, але зовсім не безнадійний, і «Росомаха: Безсмертний», в якому вже було помітно, що режисер разом із виконавцем головної ролі Г'ю Джекманом готують щось незвичайне і потужне. Чим і став у підсумку фільм «Логан: Росомаха», зміцнивши у мені те, що, начебто, і зміцнення не потребувало - любов і повагу до Менголда. Ну і до Джекмана, безумовно.
Росомаха завжди був осторонь і серед мутантів, і серед супергероїв загалом. Дикий нестримний норов, похмурість, відлюдькуватість, потайливість мали швидше відштовхувати, аніж притягувати. Але з моменту своєї появи у всесвіті Людей Ікс Логан у кожному із фільмів видавав щось глибоко людяне, відкрите, щире, доводячи, що він аж ніяк не такий простий та однозначний, як на перший погляд. Раз по раз мав місце месидж і про його душевну вразливість.
У «Логані» до неї долучилася вразливість фізична. Настала «втома адомантію», тож почав здавати і сам Росомаха. Гаряча і запальна натура була все ще при ньому, проте він явно виснажився. Він втомився і не хоче більше вбивати, нехай і вимушено, втомився бути вигнанцем і бути на втіках, у нього немає жодної перспективи і цілей, а опікується Логан лише старим Ксав'єром, втомленим від самого себе і від оточуючих ще більше за самого Росомаху, Втома - це для людей, а для мутантів вона - щось принципово нове, тому «Логан» змінює жанр звичного нам за формою та змістом блокбастеру про «Людей Ікс» на потужну і глибоку людську драму, і таким чином стаючи першим й унікальним у цьому всесвіті.
Адже якщо відсторонитися від певних особливостей Росомахи та Ксавьера, перед нами постає історія складних стосунків двох людей, яким важко і разом, і нарізно. Додатковим випробуванням для подертих майже на шматки нервів Росомахи стає і примхливий мутант Калібан, який також не в захваті від свого нинішнього та минулого життя. Суперздібності залишилися при всіх, але в цій картині значну частину часу вони служать лише тлом для добре поставленої психологічної драми - до слова, з відміннми діалогами. Звичайно, видовищність у Менголда своє бере, але практично весь фільм грає на рівних з драмою, Супергеройське, мутантське уперше так щільно переплетено з людським.
А потім Логана, можна сказати, до певної міри наздоганяє минуле в особі цієї дивовижної дитини, за участь якої в «Логані» режисерові треба поставити пам'ятник за творче чуття та інтуїцію, адже для Дафні Кін це був дебют у великому кіно - і відразу у блокбастері, компанії акторів світового рівня, партнеркою яких вона мала стати. Тут і дорослий міг розгубитися, не те що 11-річна дівчинка! Але Дафні то було байдуже, начебто сусідів побачила, і грала настільки розкуто, органічно і зріло як на свій вік дебют, що підкорила із перших же кадрів, а ближче до фіналу і зовсім видає щось неймовірне в плані акторської гри. Дафні легко порозумілася з авторитетними «дядьками» Г'ю, Патріком та рештою. Кращий типаж, персонаж для нових «Людей Ікс» годі і шукати, із Дафні майбутнє франшизи вселяє надію.
Крім цього тріо, варто відзначити Стівена Мерчанта за роль Калібана.
А що стосується табору антагоністів, то один з головних його представників Дональд Пірс у виконанні Бойла Голбрука спочатку дещо загубився на тлі Джекмана і Стюарта, але потім надолужує згаяне, перетворюючись на небезпечного противника. Дуже харизматичним постає в картині і зловісний доктор Різ к непоганому виконанні Річарда Е.Гранта.
Відповідно, все гаразд у стрічці із рукопашкою та стріляниною. Ними не милуються, проте й погляд від крові камера Джона Метісона не відвертає. Де потрібно, присутні спецефекти, хоча ними у «Логані» не зловживають. Доповнює все це традиційно атмосферний саундтрек Марка Белтрамі, додаючи драмі сильних емоцій.
Завершує історію гідний фінал, який водночас створює заділ на нову історію про нове покоління «Людей Ікс», Сподіватимемося, що в запасі у її творців багато цікавих ідей, які не забаряться втілитися в захоплюючі фільми. Шкода, звичайно, що доведеться попрощатися з деякими героями старої франшизи, але нічого не поробиш.
«Логан» на сьогодні – поза сумнівом, найлюдяніший фільм не тільки у всесвіті «Людей Ікс», але, мабуть, і супергероїв. І вагомий аргумент на користь Джеймса Менголда як справді класного режисера. До того ж одна з головних кіноподій року, скільки б ще не чекало нас «Чужих», «Піратів Карибського моря» та «Зоряних воєн», за всієї поваги до кожної зі згаданих франшиз.
10 із 10

Написать рецензию
Чтобы написать рецензию необходимо Авторизоваться
Отзывы (0)
Чтобы оставить отзыв необходимо войти на сайт.
Похожие фильмы