Через рекордну кількість піратських записів, а також відсутність законодавчої бази, котра б захищала авторські та суміжні права проти піратства на території України, власники фільмів були змушені приймати серйозні рішення щодо прокату фільмів в Україні, а саме: відстрочення старту фільму в Україні на термін від 3-х до 6-ти місяців після виходу в США, і відповідно в Росії, що, безумовно, залишить широке коло українських глядачів без останніх новинок кіно, а також завдасть великої шкоди кінотеатральному ринку України.
Щоб вплинути на вирішення цієї складної ситуації дистриб’юторською компанією БіЕндЕйч у співпраці з українськими кінотеатрами було застосовано безпрецедентні заходи та посилено міри щодо запобігання здійснення піратства у кінотеатрах України.
Першим фільмом на який були спрямовані посилені анти-піратські заходи, стала романтична комедія «ЗІЗНАННЯ ШОПОГОЛІКА», котра вийшла в широкий прокат на території України одночасно з кінотеатрами в США у четвер 12 лютого 2008 року.
І вже після перших ранкових сеансів фільму результати таких дій дали про себе знати.
Служба охорони кінотеатру «ЛЕНІНГРАД» (м. Київ) затримала особу, яка здійснила спробу відзняти фільм «Зізнання Шопоголіка» на відеокамеру. Чоловік, придбав 3 квитки на ранішній сеанс фільму, однак на сеанс з’явився сам, без жодного супроводу. При собі чоловік мав професійний записуючий пристрій. Підозрілу особу було затримано співробітниками під час сеансу кінотеатру у момент запису фільму на плівку. На разі чоловік знаходиться у відділку міліції.
Як відомо, у минулому році Україна посіла друге після Мексики за кількістю здійснених піратських записів фільмів з подальшим викладення матеріалу в мережі інтернет та записом фільмів на диски.
За 2008 рік було виявлено більш ніж 24 випадки незаконних записів в кінотеатрах України. Це означає, що практично кожен наступний фільм, котрий виходив в Україні одночасно зі стартом в США, було злочинно відзнято в українських кінотеатрах та розповсюджено піратськими копіями по цілому світу в найпоширеніших мовах, тим самим створюючи колосальні збитки для власників фільмів. Система захисту кіноплівки, яку використовують власники фільму, дозволяє визначити не тільки з якої території надійшла піратська копія фільму, але й в якому конкретному кінотеатрі і в який період був здійснений піратський запис.
Враховуючи відсутність законодавчої підтримки та бездіяльність відповідних органів державної влади, лишається розраховувати лише на служби охорони кінотеатрів , а також обачність та відповідальність глядачів, які в силах запобігти подібним злочинам та врятувати кіно в Україні.
Піратський замах на Зізнання Шопоголіка
oKiman .12 февраля, 2009 0 0
Комментарии к новости (0)