Режисерка першого фільму "Сутінки" Кетрін Хардвік, висловила свої враження від продовжень саги та визнала наявність великої проблеми, яка її турбує.

Завданням Кетрін Хардвік було привести на великий екран перший розділ саги "Сутінки", проте вона не продовжила співпрацю в інших фільмах цього циклу. Говорячи про еволюцію історії вампірської любові, режисерка виявила один аспект продовжень, який насправді її розчарував.

У 2008 році книги Стефані Мейер стали самою знаменитою літературною серією у світі, а їх популярність лише зросла після екранізації першого роману за участю Крістен Стюарт і Роберта Паттінсона. Однак у порівнянні з іншими сагами, такими як "Гаррі Поттер" чи "Голодні ігри", де працювали постійні режисери, у "Сутінках" на кожній новій адаптації книги з'являвся новий. Для Хардвік це стало проблемою у продовженнях, не тільки через різні імена, але і через те, що жодна інша жінка не займала її позицію.

Під час сеансу питань і відповідей на 15-річному ювілеї показу фільму "Сутінки", режисерка визнала свою відмову від створення інших частин цієї серії. Однак вона виразила бажання, щоб наступні режисери були також представницями жіночої статі (за інформацією від ComicBook):

"Для мене важливий кожен естетичний аспект, це просто те, як я живу і дихаю. Акторська гра теж є важливою - перед зйомками свого першого фільму я пройшла роки акторських курсів, щоб відчути той тиск, який насувається. Однак моє справжнє захоплення було спрямовано на першу книгу. Вона була свіжою, оригінальною, а такого я ніколи не читала раніше. Зазвичай мої читання вампірських історій обмежувалися темними вулицями Лондона і Парижа, але в "Сутінках" вони були в деревах, вдень, в середній школі. Це було щось неймовірне, і мені це дуже сподобалося".

"З тим, як із кожною наступною книгою, моє захоплення не було настільки глибоким, як із першою. Тому я була рада зняти перший фільм, і хоча мій контракт дозволяв мені режисувати і інші частини, я відмовилася від цього. Проте мені дуже хотілося, щоб інші талановиті жінки брали на себе відповідальність за режисерське керівництво в наступних частинах. Але, на жаль, всі чотири фільми після мого виробництва були зняті чоловіками, так само, як і "Дивергент" і всі "Голодні ігри". Таким чином, хоча ми трохи відчинили двері, жоден інший фільм у цій серії не отримав жіночого режисера. Звісно, є винятки, такі як Петті Дженкінс і Грета Гервіг, які розкрили свій талант. Багато обдарованих людей пройшли через ті двері, і я вірю, що більше жінок заслуговують на шанс режисерської роботи", - додала Хардвік.

Джерело: Мovieweb