Великая стена Велика стіна (The Great Wall)

Смотреть трейлер
Слоган: «1700 years to build. 5500 miles long. What were they trying to keep out?»
Премьера в мире:
Премьера в Украине: 2 февраля 2017
Рейтинг MPAA: PG-13
Сюжет
Мистическая история, исследующая тайну строительства Великой китайской стены.
Трейлер №2 (украинский дублированный)
Кадры
Рецензии

Таємниці Великої стіни


Неабияк здивувався, коли б фільм «Велика стіна» довірили кому-небудь іншому, а не Чжану Імоу. Цей режисер має досвід роботи і з акторами-співвітчизниками, і з голлівудськими зірками, попрацював він вже й у змішаному форматі «Китайські актори плюс голлівудський (-кі)». Не забудемо і про масштабність з епічністю, де Чжан теж далеко не новачок.
Все це стало у пригоді під час роботи над «Великою стіною», і в результаті картина вдалася практично за всіма критеріями. З-поміж недоліків у ній можна назвати хіба що інтригу, яку було варто закрутити дещо сильніше, оскільки сюжет виглядає дещо спрощеним і надто вже лінійним, без складних поворотів і питань. Звісно, це блокбастер, який ставить перед собою іншу мету, але тим не менше, навіть тут хотілося побачити видовище не тільки яскраве, але ще і за змістом дещо глибше..
Ну а тепер про переваги. Головна з них - чудовий візуал, що тішить від першого до останнього кадру Художники, костюмери і майстри зі спецефектів виконали справді титанічну роботу, якій не можна не поаплодувати. Принциповість творців стосовно дотримання історичної достовірності (інтер'єри, зброя, костюми тощо), хоча знімали вигадану історію на тлі окремої доби, а не суто історичне кіно, викликає повагу.
Дуже цікавим стало у картині візуальне рішення щодо монстрів, які стали своєрідним міксом Чужих, ящерів з Мезозойської ери та варгів із «Володаря перснів», проте водночас вони абсолютно індивідуальні і запам’ятовуються.
Однак що справило на мене найбільше враження у стрічці Імоу і враження приємне, так це просто неймовірно поставлена хореографія битв (вибачте, якщо помилився із точним терміном). Тут я маю на увазі головним чином пластику рухів воїнів і особливо войовниць – ті, що дивилися, думаю, зрозуміли, про кого я. Масштабних битв у кіно довелося бачити вже чимало, але це, мабуть, перший випадок, коли вони поставлені настільки красиво саме у плані пластики і рухів, відпрацьованих до найдрібніших деталей. Інструкторам, які ставили все це, і самим акторам - великий респект. «Велику стіну» вже дякуючи цьому можна переглянути не один раз.
Порадували у фільмі і актори. Метт Деймон, що асоціюється переважно із крутими хлопцями із сьогодення та не дуже далекого минулого, як з’ясувалося, так само вправний із луком і мечем, як і з пістолетом й автоматом.
Непоганий і його напарник у виконанні Педро Паскаля. Він залишається в тіні, але запам'ятатися встигає. На відміну від дуже хорошого актора Віллема Дефо, який тут, на жаль, на другому плані просто загубився: екранного часу йому дали замало.
Серед китайських акторів, на мій погляд, поза конкуренцією Цзін Тянь, героїня якої вражає як сильним характером, розумом і відвагою, так і зворушливою красою та жіночністю. Не сказати, щоб у свіженькому «Конгу: Острові черепа» вона спрацювала абияк, проте як на мене, з роллю в «Великій стіні», це не порівняти.
Крім неї, хороші слова варто також сказати, зокрема, на адресу Енді Лау і Чжана Ханьюя, які зіграли дуже талановито. Та й загалом стосовно акторської гри претензії у Чжана Імоу пред'являти комусь важко: все виглядають дуже непогано.
Як підсумок: враження від «Великої стіни» майже суціль позитивні. Не проти побачити сіквел і сподіваюся, що його таки знімуть і зніме знову Чжан Імоу.

Написать рецензию
Чтобы написать рецензию необходимо Авторизоваться
Отзывы (1)
Чтобы оставить отзыв необходимо войти на сайт.

0

В кинотеатр на просмотр не удается попасть, подожду пока фильм появится в хорошем качестве и дома по телику в 3Д посмотрю. Надеюсь фильм классный, по крайней мере трейлер заинтересовал smiley

Похожие фильмы