Зверопой (Пой) Співай (Sing)

Сюжет
Коала по имени Бастер просит своего лучшего друга помочь ему раскрутить театральный бизнес, организовав конкурс пения.
Трейлер №3 (украинский дублированный)
Кадры
Рецензии

Алло, Бастер Мун шукає таланти!


Мультфільм «Співай» став яскравим прикладом того, як загалом не дуже нову ідею можна обернути на яскраве душевне видовище. Якщо, скажімо, з розумом попрацювати над персонажами, їхньою зовнішністю і характером, що відразу виділяє їх з натовпу, а в сюжет вставити як кумедні, так і гостродраматичні укупі із сентиментальними моменти. І звичайно, з огляду на особливості історії, наповнити її гарною музикою.
Відразу скажу, що творцям все це вдалося. Найбільшого успіху вони досягли з піснями, які у «Співай» на будь-який смак, суцільні хіти: від джазу до сучасної поп-музики, а виконання - на досить високому рівні. Особливо тут нікого і не виокремити, практично кожен відразу зачаровує відразу і назавжди, але все ж би окремо похвалив мишеня Майка: викапаний Сінатра!
Все гаразд у мультфільмі і зі сценарієм, який нам представив одночасно багатство фауни і розмаїту соціальну палітру. Тут і типовий середній клас в особі домогосподарки за спиною чоловіка-клерка, і галаслива італійська діаспора, яку уособлює родина слонів з усім кварталом, де воно проживає, на додачу, і гангстери-горили. Не забули винести окремим рядком молоде покоління у пошуках свого шляху і самого себе (їжатці), а також покоління немолоде, але ще задерикувате (вже згаданий Майк). Але хто мене справді зачарував, так це вівці, що, мабуть, вперше так високо злетіли в анімаційних історіях соціальними сходами, перетворившись на великих бізнесменів і зірок шоу-бізнесу. Так, ще й не забути про затятого скептика-репортера, який хай тут не головна дійова особа, але в якому, блискуче звели чесноти і недоліки журналістської братії - у результаті вийшов вдалий збираний образ.
Однак важливішим є те, що практично будь-якого з героїв можна співвіднести з реальними людськими характерами. Будь-то свиня Розіта, яка поринула у сімейний побут і опікується своїми численними дітьми та чоловіком, який вимагає майже такої ж уваги; талановита, але боязка і затиснута слониха Міна; горила Джонні, який мріє співати, але якому по-своєму турботливий татусь вже розписав наперед блискучу кар'єру і на компроміс навряд чи піде; проноза Майк, який мріє на сцену якраз повернутися, а наразі, окрім вуличного музикування, що не приносить великих грошей, змушений мати ще один, не зовсім чесний заробіток; нарешті баранчик-мажор Едді під крилом заможних батьків, але розбещений ними куди менше, ніж можна було очікувати. Ну і сам Бастер Мун, в якому химерно зійшлися ласий до успіху комерсант і відкритий, щирий, але настільки ж спраглий до відродження слави свого театру романтик. Як і заможних баранів, мабуть, вперше довелося побачити на екрані і настільки енергійну коалу, які зазвичай асоціюються з крайнім, аж до апатії, спокоєм.
Такий розподіл, звичайно ж, зовсім не випадковий. Якщо згадати, до того ж, що слониха Міна в собі дуже не впевнена, а мишеня Майк, навпаки, вкрай самовпевнений, то один з месиджів, який несе в собі мультфільм, читається досить ясно: дивись у людині не на зовнішнє, а на внутрішнє. Важливо саме друге, а перше може бути сто разів оманливе.
Ще ясніше у «Співай» читається і друга, основна думка: не бійся мріяти, будь у собі певен і не давай себе зламати. Кожен з команди конкурсантів талановитий, але йде до вершини своїм шляхом. Падаючи, набиваючи гулі, через розчарування і навіть відчай, але йде. Одним з них треба виплекати у собі певність, як юній їжатці Еш - через сумніви юності та надто критичне ставлення до себе. Іншим - відшукати її десь в закутках свого «я» і дати потужного поштовху, як Розіті, третім - наново знайти її, як Майку, хоча сам він, мабуть, не до кінця це розуміє.
Однак у будь-якому разі тут важливо мати поруч із собою когось, хто підтримає, на кого можна покластися, хто повірить у тебе навіть раніше за тебе самого. Інакше буде дуже важко. І тут дуже цікаві приклади Джонні і Міни. Якщо батько першого не вірить у мрію сина, оскільки бачить його майбутнє зовсім іншим, то у другій, родина, навпаки, вірить в свою дочку надто завзято. І як в одному, так і в іншому випадку, на користь це не йде, «золота середина» тут доречна, як ніде.
Із картинкою творці особливо не мудрували, проте жодного героя після перегляду з пам'яті не викинеш, навіть епізодичних, настільки виразними вони вийшли, передусім у плані характеру.
Веселий і легкий мультфільм «Співай» водночас зміг вкотре нагадати глядачеві про серйозні і важливі речі, а також порадувати відмінним і зі смаком підібраним музичним рядом. Один із кращих мультфільмів, які наразі довелося побачити у 2017. Сподіваюся, уже оголошений сиквел не зіпсує чудових вражень від оригіналу.

Написать рецензию
Чтобы написать рецензию необходимо Авторизоваться
Отзывы (0)
Чтобы оставить отзыв необходимо войти на сайт.
Похожие фильмы